„Cecyliada” – po raz czternasty

„Cecyliada” – po raz czternasty

     W niedzielę 19 listopada b.r. Rzgowski Chór „Camerata” obchodził „Cecyliadę’2017” – czyli doroczne Święto Patronki – św. Cecylii, połączone z 14 rocznicą powstania chóru. Z tej okazji uczestniczył w uroczystej mszy św. o godz. 11.30 w parafii p.w. św. Stanisława B.M. w Rzgowie oraz zaśpiewał krótki koncert, którego wysłuchali mieszkańcy Rzgowa, przedstawiciele władz samorządowych, zaproszeni goście oraz sympatycy.

Wykonał następujące utwory:Hymn do św. Cecylii – Niby Echo, Nim wyszedłeś dzisiaj z domu, a w minikoncercie: Ave Maria – Gdy klęczę przed Tobą, Pieśń poranną – St.Moniuszki, Kołysankę –  J.Brahmsa i Kleszczmy rękoma wszyscy zgodliwie – Psalm XLVII M.Gomółki do tekstu J.Kochanowskiego.

Bo w chórze, jak w rodzinie – łączy nas nie tylko pasja śpiewania, ale też wspólna, wielka sprawa – muzykowanie na rzecz lokalnej społeczności , współtworzenie i rozwijanie rzgowskiej kultury, jak również godne reprezentowanie Gminy Rzgów w środowisku chóralnym, ale też innych imprezach zewnętrznych. Izabela Kijanka