Chóry kolędowały koncertowo!

Chóry kolędowały koncertowo!

W niedzielne popołudnie 21 stycznia 2018r Rzgowski Chór „Camerata” podejmował w kościele parafialnym p.w.św.Stanisława B.M. zaprzyjaźnione grupy chóralne: Chór „Radość Życia” z Piotrkowa Trybunalskiego, Chór Parafii św. Archaniołów Rafała i Michała z Aleksandrowa Łódzkiego, Stowarzyszenie Śpiewaczo – Muzyczne im. F. Chopina z Konstantynowa Łódzkiego, Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki z Aleksandrowa Łódzkiego, Chór„Gloria Trinitatis” Parafii Trójcy Przenajświętszej z Pabianic, Chór ”Speranza” z Kutna, i kolędowali koncertowo – prezentując repertuar od kolęd polskich poprzez ukraińskie , prawosławne do angielskich pastorałek. Śpiewali a cappella lub z towarzyszeniem fortepianu czy skrzypiec, nawet publiczność zaktywizowana organowym akompaniamentem włączyła się do wspólnego wykonania znanych kolęd – Gdy śliczna Panna, Do szopy, czy Lulajże Jezuniu.

W wydarzeniu tym uczestniczyli Dziadkowie oraz Babcie , których wśród licznie zgromadzonej publiczności nie brakowało, a którym koncert w tym wyjątkowym dniu dedykowano, a także Burmistrz Rzgowa, przedstawiciele Rady Miejskiej, rzgowskich instytucji i organizacji, radne powiatowe, proboszcz parafii.

Wciąż świąteczna( podobnie jak aura), miła, rodzinna atmosfera dała się odczuć już na wstępie

i tylko relacje mediów i pamiątkowe fotografie już niebawem przypominać nam będą ten cudowny , magiczny czas spędzony w ciepłym, rzgowskim kościele.

Aby jednak życzliwośc i pomyślność pozostała w nas cały Nowy 2018 Rok – zgodny chór wszystkich zgromadzonych – jak na koncert chórów przystało, zaśpiewał – „ Podnieś rekę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą…”

A życząc sobie wzajemnie wszystkiego najlepszego i dziękujac obficie – wykonawcy udali się do sali OSP na tradycyjny słodki poczęstunek i spotkanie z władzami miasta.

Odjeżdżali z żalem, już czekając na następne Boże Narodzenie i Koncert Chórów w Rzgowie…Izabela Kijanka.