Rzgowska „Camerata” w Aleksandrowie Łódzkim

Rzgowska „Camerata” w Aleksandrowie Łódzkim

W  niedzielę 28 stycznia Rzgowski Chór „Camerata” miał przyjemność kolędować i promować Gminę Rzgów na zaproszenie Chóru Parafii św Archaniołów Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim podczas organizowanego już po raz 31 Koncertu Kolęd i Pastorałek. Współuczestnikami były: Chór Towarzystwa Śpiewaczego im. St Moniuszki, Towarzystwo Śpiewacze „Lutnia”, Chór „Benedictus Cantus” z Łasku, Stowarzyszenie Śpiewaczo-muzyczne im.F.Chopina z Konstantynowa Łódzkiego.

Tradycyjnie atmosfera koncertu była bardzo miła; trzy aleksandrowskie chóry zgromadziły publiczność, która zrośnięta z tradycją kolędowania – wiernie kibicowała występującym. Jak zawsze – uzupełnienie śpiewu chóralnego podjęła Aleksandrowska Orkiestra Dęta, której radosne dźwięki wypełniały cały kościół.

Jedno z ostatnich spotkań kolędowych w tym roku przygotowane przez „parafialnych i moniuszkowców”zakończyło się tradycyjnym słodkim poczęstunkiem wzbogaconym – jak na chórzystów przystało – wspólnymi śpiewami oraz deklaracjami dalszej owocnej współpracy.