Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

19 Cameraty – lekkostrawnie – niech żałuje kto nie był!

„19 Cameraty – lekkostrawnie, czyli jak się masz?” to koncert jedyny w swoim rodzaju. Odbył się w sali widowiskowej GOK w czwartek 17 listopada i pokazał naprawdę wyjątkowe oblicze rzgowskiego chóru. Zgromadzonych powitała dyrektor GOK Joanna Papuga Rakowska, honory gospodyni czyniła i koncert poprowadziła dyrygent Izabela Kijanka. Koncert - łatwy lekki i przyjemny – pozwolił obejrzeć multimedialne prezentacje zawierające piosenki Ktoś mnie pokochał, Serduszko puka w rytmie cza-cza, pokaz slajdów przybliżający działalność ostatniego roku oraz fragmenty 18 urodzin Cameraty!

Na żywo chórzyści wykonali Jedzie pociąg czyli zwierzenia Ryśka, Niebo z moich stron, Takie ładne oczy i Jak się masz, kochanie! Wszystko w zabawnej, radosnej, humorystycznej oprawie. Jak widać i słychać, chór ma się całkiem dobrze! Niech żałuje kto nie był (była burza oklasków i bisy!), bo takie hity w chóralnym wykonaniu to prawdziwy ewenement, który nieprędko się powtórzy.

Wszystko w ramach obchodów Cecyliady ‘2022, czyli dorocznego Święta Patronki i 19 rocznicy działalności grupy. Dodatkowymi elementami były wystawa Kronik oraz fotograficzna, którą wciąż można podziwiać w korytarzach GOK.

Miłym i niepodziewanym akcentem uroczystości były podziękowania i kwiaty dla wieloletnich kronikarzy chóru – p. Ewy Kamińskiej i p. Piotra Salskiego, którzy dotychczas skrupulatnie gromadzili i archiwizowali materiały stanowiące dziś dwa cenne, opasłe tomy.

A chórzyści – w innych niż zwykle strojach - nowym wizerunkiem i swobodną atmosferą podbili publiczność i szczególnych gości, którzy pełni uznania dla szerokiego, wszechstronnego repertuaru i działalności ( także kabaretowej) składali życzenia zdrowia, cierpliwości, wytrwałości i sukcesów.

Druga część Cecyliady’2022 to uroczysta msza św w intencji chórzystów w niedzielę 20 listopada o godz.11.30 w parafii pw św.Stanisława B.M.w Rzgowie.

Z racji święta proboszcz ks.Krzysztof Florczak nie szczędząc ciepłych słów obdarował chórzystów obrazkami Matki Boskiej Częstochowskiej, której zabytkowy, XVII-wieczny wizerunek znajduje się w jednym z ołtarzy naszej świątyni. Chór wykonał Hymn do św. Cecylii (Niby echo..), Na stopniach Twego tronu oraz premierowy Nieście chwałę mocarze.. - Psalm XXVI M. Gomółki do słów J. Kochanowskiego.

Bonusem dla zebranych w świątyni – wiernych słuchaczy była wzruszająca, wypełniona przesłaniem „Modlitwa o pokój” N.Blachy ( będąca nowością w repertuarze Cameraty i jakże aktualna w obecnym czasie), za którą grupa zebrała gorące brawa.

Dyrygentka podziękowała za wsparcie wszystkim obecnym.

W obchodach Cecyliady’2022 uczestniczyli m.in.przedstawiciele władz: Przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka, Burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński, Wiceburmistrz Monika Pawlik, Przewodniczący Komisji Spraw Społecznych radny Stanisław Zaborowski, radny Zbigniew Waprzko, radna powiatowa Edyta Waprzko.

Spotkanie chórzystów przy słodkim stole było jakże miłym dopełnieniem tego wyjątkowego święta.

>>> GALERIA <<<