Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

„Camerata” w Krynicy Morskiej

W dniach 4-12 lipca b.r Rzgowski Chór „Camerata” przebywał na warsztatach wokalnych w Krynicy Morskiej. W urokliwym miejscu, na Mierzei Wiślanej grupa promowała Gminę Rzgów przygotowując się jednocześnie (po niełatwym czasie pandemii) do zaplanowanych na sierpień koncertów. Obecność grupy w sygnowanych rzgowskim logo odblaskowych czapeczkach wzbudzała ogólne zainteresowanie i ciekawość podczas śpiewów i przemarszu ulicami miasteczka. Zachodzące słońce towarzyszące sesji zdjęciowej na plaży dodały blasku nowym, popielatym bluzom z haftem logo „Cameraty”, czy bielutkim koszulkom, które znakomicie podkreślały opaleniznę chórzystów. Nie jest bowiem tajemnicą, iż trafiliśmy na wspaniałą, słoneczną pogodę. Piosenki z naszego najnowszego repertuaru, które ćwiczyliśmy i zaprezentowaliśmy publiczności podczas wieczorku kulturalno - integracyjnego w ośrodku – sprowokowały wspólne śpiewy, ogólną radość, wzbudziły burzę oklasków, komplementy, ciepłe słowa i gratulacje, a przede wszystkim zachwyt i tańce najmłodszej publiczności. Piosenki – hity („Jedzie pociąg” czy „Jak się masz”) zrobiły furorę, a brawom nie było końca. Oczywiście ukoronowaniem koncertu stał się bis - piosenka promująca nasza gminę - „Bo tylko w Rzgowie”! Właśnie te reakcje są najlepszą formą podziękowań dla chórzystów RC „Camerata” i dowodem na sensowność naszych działań!

Przypadkowo na naszym koncercie zjawili się radny Gminy Rzgów Zbigniew Waprzko z małżonką Edytą - radną powiatową, którzy akurat spędzali urlop w tej samej miejscowości.

Kolejnym ważnym i wielce wzruszającym wydarzeniem był aktywny udział chórzystów w liturgii, którą uświetniali swym śpiewem w Domu Zakonnym Księży Werbistów. Ciekawostką jest fakt, iż Eucharystii tej przewodniczył brat z Indonezji.

Rekreacyjno - turystyczną funkcję wypadu nad polskie morze spełnił rejs po Zalewie Wiślanym do Fromborka – urokliwego miasteczka, w którym żył i działał światowej sławy astronom, twórca teorii heliocentrycznej – wielki uczony, ekonomista, matematyk, lekarz, prawnik, urzędnik i kanonik - Mikołaj Kopernik.

Zapewne wszyscy wiedzą, iż to On „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię , polskie go wydało plemię…”. W przepięknej, gotyckiej Bazylice Archikatedralnej WNMP i św. Andrzeja przebogatej w zabytki kultury, odwiedziliśmy grób M. Kopernika i wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu organowego, intrygującego tym bardziej, iż stół gry znajduje się w zasięgu wzroku, przy wejściu do świątyni.

Tylko wytrwali wspięli się na Wieżę Wodną, aby podziwiać panoramę miasteczka.

Dodatkowo pokonując trasę na wybrzeże widzieliśmy słynną inwestycję – przekop Mierzei Wiślanej w Skowronkach - łączący Zalew Wiślany z Morzem Bałtyckim.

Pełni wrażeń powróciliśmy do Rzgowa, aby po sezonie wakacyjnym przygotowywać się do zaplanowanych, kolejnych wydarzeń artystycznych.

Radzie Miejskiej i Burmistrzowi Gminy Rzgów dziękujemy za wsparcie wyjazdowych warsztatów naszej grupy artystycznej GOK, tworzonej głównie przez mieszkańców, ale nie tylko.

I pewnym jest, że WARTO BYĆ w CAMERACIE!

 

Chórzyści Rzgowskiego Chóru „Camerata”

Dyrygent Izabela Kijanka.