Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

„Camerata” w Krynicy Morskiej

W dniach 4-12 lipca b.r Rzgowski Chór „Camerata” przebywał na warsztatach wokalnych w Krynicy Morskiej. W urokliwym miejscu, na Mierzei Wiślanej grupa promowała Gminę Rzgów przygotowując się jednocześnie (po niełatwym czasie pandemii) do zaplanowanych na sierpień koncertów. Obecność grupy w sygnowanych rzgowskim logo odblaskowych czapeczkach wzbudzała ogólne zainteresowanie i ciekawość podczas śpiewów i przemarszu ulicami miasteczka. Zachodzące słońce towarzyszące sesji zdjęciowej na plaży dodały blasku nowym, popielatym bluzom z haftem logo „Cameraty”, czy bielutkim koszulkom, które znakomicie podkreślały opaleniznę chórzystów. Nie jest bowiem tajemnicą, iż trafiliśmy na wspaniałą, słoneczną pogodę. Piosenki z naszego najnowszego repertuaru, które ćwiczyliśmy i zaprezentowaliśmy publiczności podczas wieczorku kulturalno - integracyjnego w ośrodku – sprowokowały wspólne śpiewy, ogólną radość, wzbudziły burzę oklasków, komplementy, ciepłe słowa i gratulacje, a przede wszystkim zachwyt i tańce najmłodszej publiczności. Piosenki – hity („Jedzie pociąg” czy „Jak się masz”) zrobiły furorę, a brawom nie było końca. Oczywiście ukoronowaniem koncertu stał się bis - piosenka promująca nasza gminę - „Bo tylko w Rzgowie”! Właśnie te reakcje są najlepszą formą podziękowań dla chórzystów RC „Camerata” i dowodem na sensowność naszych działań!

Przypadkowo na naszym koncercie zjawili się radny Gminy Rzgów Zbigniew Waprzko z małżonką Edytą - radną powiatową, którzy akurat spędzali urlop w tej samej miejscowości.

Kolejnym ważnym i wielce wzruszającym wydarzeniem był aktywny udział chórzystów w liturgii, którą uświetniali swym śpiewem w Domu Zakonnym Księży Werbistów. Ciekawostką jest fakt, iż Eucharystii tej przewodniczył brat z Indonezji.

Rekreacyjno - turystyczną funkcję wypadu nad polskie morze spełnił rejs po Zalewie Wiślanym do Fromborka – urokliwego miasteczka, w którym żył i działał światowej sławy astronom, twórca teorii heliocentrycznej – wielki uczony, ekonomista, matematyk, lekarz, prawnik, urzędnik i kanonik - Mikołaj Kopernik.

Zapewne wszyscy wiedzą, iż to On „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię , polskie go wydało plemię…”. W przepięknej, gotyckiej Bazylice Archikatedralnej WNMP i św. Andrzeja przebogatej w zabytki kultury, odwiedziliśmy grób M. Kopernika i wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu organowego, intrygującego tym bardziej, iż stół gry znajduje się w zasięgu wzroku, przy wejściu do świątyni.

Tylko wytrwali wspięli się na Wieżę Wodną, aby podziwiać panoramę miasteczka.

Dodatkowo pokonując trasę na wybrzeże widzieliśmy słynną inwestycję – przekop Mierzei Wiślanej w Skowronkach - łączący Zalew Wiślany z Morzem Bałtyckim.

Pełni wrażeń powróciliśmy do Rzgowa, aby po sezonie wakacyjnym przygotowywać się do zaplanowanych, kolejnych wydarzeń artystycznych.

Radzie Miejskiej i Burmistrzowi Gminy Rzgów dziękujemy za wsparcie wyjazdowych warsztatów naszej grupy artystycznej GOK, tworzonej głównie przez mieszkańców, ale nie tylko.

I pewnym jest, że WARTO BYĆ w CAMERACIE!

 

Chórzyści Rzgowskiego Chóru „Camerata”

Dyrygent Izabela Kijanka.