Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Letnie warsztaty Cameraty

Greckie Pantaleimonas na Riwierze Olimpijskiej, w którym RC Camerata przebywał w dniach 15 –26 czerwca 2023 roku na występach i warsztatach wokalnych przywitało nas – co rzadko spotykane o tej porze roku – chłodem i deszczem! Jednak pogoda szybko stała się komfortowa, co pozwoliło na realizację planów wokalno – turystycznych.

Celem pobytu była promocja polskiej muzyki i śpiewu, Chóru Camerata i Gminy Rzgów oraz przygotowanie do nadchodzących wydarzeń artystycznych w naszej gminie, czyli Dni Rzgowa i Dożynek. Codzienne próby pozwoliły na dobre przygotowanie do koncertu w klubie muzycznym „Jazz”, który przyciągnął wielu słuchaczy – mieszkańców, turystów i przechodniów. Obcokrajowcy zachwyceni byli energetycznym show rozśpiewanej polskiej grupy, Polacy – których dość sporo w tamtym rejonie – włączali się entuzjastycznie do wspólnego śpiewu tak głośno i długo, że musieliśmy kilka razy bisować!!! Polski wieczór zapisał się jako bardzo udane wydarzenie artystyczno–towarzyskie tamtejszej, spokojnej okolicy!

Wizyta w Grecji pozwoliła na:

  • spotkanie z tradycyjną kulturą grecką połączone ze znakomitym doznaniem artystycznym, które nastąpiło podczas wieczoru muzycznego, gdzie gwiazdą był śpiewający mistrz gry na buzuki (z pianistą) i czteroosobowa tańcząca grupka w strojach tradycyjnych.
  • romantyczne zwiedzanie Starej Wioski Panteleimonas położonej wysoko w górach, połączone z podziwianiem przepięknej panoramy okolicy wieczorową porą.
  • rejs statkiem na wyspę Skiathos, zaopatrzony w animacje artystyczne i połączony z nauką Sirtaki, wizytą na cudownej plaży słynącej ze złotego, brokatowego piasku, cud natury – popisy pląsających i wesoło skaczących delfinów, które zaspokoiło gusta wszystkich amatorów atrakcji turystycznych!
  • spotkanie ze starożytną Grecją w drugim pod względem wielkości mieście – Thessalonikach, gdzie z najwyższego punktu starożytnej części miasta obserwowaliśmy zatokę i potencjalny atak z morza, zwiedziliśmy starożytne świątynie z przebogatą sztuką i relikwiami, katakumby, kolumny, rotundę, łuk tryumfalny cezara Galeriusza, pomnik Aleksandra Macedońskiego – wszystko na wyciągnięcie ręki !
  • wizytę w leczniczych błotach Kokkino Nero – dla relaksu zmęczonych ciał
  • uduchowiony wyjazd na Meteory – „klasztory zawieszone w skałach” połączony z wizytą w pracowni pisania ikon.

Jak zawsze – Burmistrzowi, Radzie Miejskiej Gminy Rzgów i wszystkim życzliwym dziękujemy za wsparcie w realizacji letniego wyjazdu Rzgowskiego Chóru „Camerata”, który w listopadzie b.r. obchodzić będzie Jubileusz 20–lecia działalności.

Chórzyści Rzgowskiego Chóru Camerata

Dyrygent Izabela Kijanka