Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

RC Camerata na XIV ŁJC

Owacjami publiczność nagrodziła Rzgowski Chór „Camerata” za przebój Skaldów – „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał” (z fortepianowym akompaniamentem Małgorzaty Indrzejczak) – po tym, jak włączyła się do rytmicznego klaskania i śpiewu w refrenie – pod dyrekcją Izabeli Kijanki, podczas koncertu XIV Festiwalu Łódzka Jesień Chóralna im. prof.H.Blachy, w sali koncertowej szkoły muzycznej przy ul. Sosnowej 9 w Łodzi, w niedzielę 23 X b.r.

„Modlitwa o pokój” N.Blachy i „Niebo z moich stron” z rep. „Czerwonych gitar” również zebrały burzę oklasków.

Podobnie jak prezentacje 11 chórów z Łodzi i województwa łódzkiego, gdyż to jedyne takie wydarzenie artystyczne gromadzące zacne grono wykonawców – śpiewaków amatorów z Łodzi, Aleksandrowa Łódzkiego, Gostynina, Kutna, Rzgowa, Warty, Zgierza.

Tu pasją jest śpiewanie, zatem – śpiewa się z pasją! Co zresztą widać i słychać!

Każdy z zespołów przedstawił kilka utworów – a’cappella, bądź z akompaniamentem.

Różnorodność repertuarowa była ogromna – od prostych, biesiadnych piosenek, popowych i filmowych hitów, poprzez utwory sakralne w obcych językach – do operowych kreacji!

Zaproszenie do tego wyjątkowego, cyklicznego wydarzenia wystosowali organizatorzy – Stowarzyszenie Śpiewacze „Harmonia” oraz Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna im.H.Wieniawskiego w Łodzi.

Patronat honorowy sprawowała Prezydent Miasta Łodzi H.Zdanowska, patronat medialny – Radio Łódź.

 

Izabela Kijanka.