Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Rzgowski Chór „Camerata” na prestiżowym festiwalu – XV Jubileuszowej ŁJC im. Profesora Henryka Blachy

W niedzielę 22 października Rzgowski Chór „Camerata” pod dyrekcją Izabeli Kijanki uczestniczył w XV Jubileuszowym Festiwalu Łódzka Jesień Chóralna im. Profesora Henryka Blachy. To prestiżowa impreza skierowana do chórów regionu łódzkiego, organizowana przez Stowarzyszenie Śpiewacze „Harmonia” z Łodzi, którego Henryk Blacha był wieloletnim dyrygentem.

Na wstępie Małgorzata Ircha-prezes chóru przybliżyła sylwetkę profesora, wspaniałego człowieka, znakomitego praktyka - wykładowcy Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi i nie tylko, mentora wielu chórmistrzów, który odszedł przedwcześnie.

Wśród prezentacji usłyszeliśmy łódzkie grupy: Stowarzyszenie Śpiewacze „Harmonia”, Chór Żeński „Eufeme”, Chór „Voxellence”, Chór Prawosławnej Katedry pw. św Aleksandra Newskiego, a także Towarzystwo Śpiewacze Lutnia z Aleksandrowa Łódzkiego oraz Chór Męski „Dysonans” z Kalonki.

Piękne dźwięki docierały z estrady, jednak to występ Rzgowskiego Chóru „Camerata” (z akompaniamentem fortepianu) zdecydowanie pobudził publiczność. Romantyczny „Poemat” Z. Fibicha wprowadził miłosną atmosferę, jednak „Serduszko puka w rytmie cha-cha”, a przede wszystkim zuluska „Si njay njay njay”, wywołały owację i burzę oklasków. Cieszy bardzo, jak wiele ciepłych słów i gratulacji zebraliśmy, tym bardziej, że grono występujących było zacne. To ważny sprawdzian przed Jubileuszem 20-lecia, który chór ze Rzgowa obchodzić będzie w listopadzie bieżącego roku.

Finał imprezy to wspólnie zaśpiewana przez wszystkie zgromadzone chóry 4-głosowa „Prząśniczka” – hymn Łodzi, na okoliczność obchodów 600. lat istnienia miasta.

Ta wspaniała muzyczna integracja naprawdę zrobiła wrażenie i dała poczucie wspólnoty wszystkim wykonawcom. Miłym dodatkiem był słodki poczęstunek.

W koncercie uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miała Łodzi oraz Dyrekcja OSM.

Warto wspomnieć, iż wydarzenie zostało objęte patronatem Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej, patronatem medialnym „Radio Łódź”, zaś wspaniała sala koncertowa należy do OSM Sosnowa.

Izabela Kijanka.

 

 

>> GALERIA <<