Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Warsztaty chóralne i Koncert na 5 Chórów

XI Warsztaty Chóralne Rzgów 2024 i Koncert na 5 Chórów - odbyły się w sobotę 8 czerwca
w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie. Na zaproszenie Rzgowskiego Chóru Camerata pod dyrekcją Izabeli Kijanki przybyły: Chór Miejski Arce Cantores z Gostynina i Chór Gminny „Vox Cordis” z Gostynina pod dyrekcją Michała Pilichowicza oraz Stowarzyszenie Chór „Speranza"
z Kutna pod dyrekcją Cezarego Górczyńskiego.

Przez kilka godzin chórzyści pod przewodnictwem dyrygentów, odbyli trening rozluźniająco – relaksacyjny, oddechowy, dykcyjny, emisji głosu. Ćwiczyli sekcjami - głosami oraz w pełnym składzie 3 utwory – niespodzianki, które przedstawili podczas Koncertu na 5 Chórów, będącym zwieńczeniem całodziennych ćwiczeń.

W uroczystej prezentacji dla publiczności - Koncercie na 5 Chórów usłyszeliśmy: „Wiosnę” z repertuaru Skaldów i Polkę lubelską w wykonaniu RC Camerata (tu po raz pierwszy dyrygentka akompaniowała chórowi na fortepianie!), „Que sera, sera” i „Czumba la lajka” - w wykonaniu Vox Cordis z akompaniamentem Łukasza Dębowskiego, „Adoramus Te” (J.S. Bacha) i „Ave Verum Corpus” (W.A. Mozarta) w wykonaniu „Speranzy”, melodia ludowa „Daj nia mamko”, „Cichosza” G.Turnaua i „Uwierz Polsko” M. Brewczak w wykonaniu Arce Cantores i Dominika Dymowskiego.

Jak to w życiu bywa – marzenia z chórami się spełniają!

W utworach niespodziankach połączone chóry zaprezentowały kolejno:

„Heyamoli” – prawdopodobnie gruzińska, przepiękna pieśń miłosna, poprowadzona przez Michała Pilichowicza przy akompaniamencie Dominika Dymowskiego,

legendarny hit - Chór Pielgrzymów z opery „Nabucco” G. Verdiego pod dyrekcją Cezarego Górczyńskiego i akompaniamencie M. Pilichowicza, „O tak w Polskę iść”– marszowy, radosny przebój z repertuaru Marii Koterbskiej poprowadzony przez Izabelę Kijankę, przy akompaniamencie C. Górczyńskiego.

Repertuar koncertu – piękny, ciekawy i bardzo zróżnicowany, owacyjnie przyjęty przez publiczność, pozwolił zaspokoić najbardziej kapryśne gusta słuchaczy!

Obecna na koncercie zastępca burmistrza Rzgowa Pani Monika Pawlik wyraziła wielkie uznanie dla wykonawców, wręczając dyplomy dla chórów, podobnie jak radna Rady Miejskiej Pani Violetta Bednarska – wręczająca dyplomy dyrygentom. Obie Panie jako przedstawicielki władz Rzgowa obdarowane zostały upominkami od władz Gostynina, Izabela Kijanka – jako główna organizatorka otrzymała kwiaty i specjalne podziękowania od grupy Speranza!

Na koncercie obecne były również radna Justyna Łuczyńska, radna powiatowa Edyta Waprzko, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie Anna Malinowska, Siostry Felicjanki, i wiele innych zachwyconych osób - fanów muzyki chóralnej ze Rzgowa, Pabianic, Łodzi a nawet odległej Kanady!

 

Impreza, która od wielu lat jest już cykliczna, spełnia jeszcze jeden ważny aspekt – gromadzi chóry regionu łódzkiego, integruje środowisko chórzystów, którzy stanowią jedną, wielką, naprawdę wspaniałą rodzinę, promują wielogłosowy, chóralny śpiew, poznają literaturę chóralną, wzbogacają repertuar i udowadniają, że wystarczą dobre chęci, trochę talentu, słuchu muzycznego, poczucia rytmu i głosu – i już można realizować własną pasję, rozwijać osobowość i, co w życiu najważniejsze – spotkać bratnie dusze!!!

XI edycja tego wyjątkowego wydarzenia dobiegła końca – zapraszamy na kolejną już za rok!!!

 

Izabela Kijanka

 

>> GALERIA <<