Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wreszcie KONCERT na 4 CHÓRY i IX Warsztaty Chóralne w Rzgowie!

Wreszcie po 2 latach przerwy, w sobotę 4 czerwca w sali widowiskowej GOK usłyszeliśmy 4 chóry jednocześnie w akcji!

Finał koncertu ze wzruszającą, wręcz porażającą „Modlitwą o pokój” N. Blachy (notabene bardzo trafioną w obecnej sytuacji na świecie) i przepięknym, śpiewnym „Poematem” Z. Fibicha w wykonaniu prawie 70 chórzystów zakończył Koncert na 4 Chóry, który rozpoczął się o godz.16:30.

Początkowo chóry wystąpiły we własnym repertuarze, a całe wydarzenie było zwieńczeniem całodziennych warsztatów chóralnych, które w Rzgowie odbywały się po raz dziewiąty. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie, a gospodarzem oczywiście Rzgowski Chór Camerata.

Trenerami, chórmistrzami, którzy pracowali z poszczególnymi głosami – sopranem, altem, tenorem i basem – dyrygenci: Jacek Tadeusz Małż, Piotr Ranfeld, Cezary Górczyński oraz Izabela Kijanka. Nowy budynek GOK sprawdził się znakomicie i zrobił ogromne wrażenie na naszych gościach – chórach: „Radość Życia” z Piotrkowa Trybunalskiego, Towarzystwie Śpiewaczym im.St. Moniuszki z Aleksandrowa Łódzkiego i Chórze „Speranza” z Kutna.

Cel całego przedsięwzięcia: propagowanie chóralistyki we współczesnym wydaniu, podnoszenie jakości śpiewu chóralnego, prezentacja dorobku, a przede wszystkim integracja środowiska i prezentacja przed fantastyczną rzgowską publicznością, która bardzo ciepło odebrała występy śpiewaków – amatorów – został osiągnięty!

Dyrektor GOK Joanna Papuga – Rakowska i Burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński, którzy nagrodzili dyplomami dyrygentów i chóry wyrazili również wzruszenie, zadowolenie oraz podziw za wytrwałość, przygotowanie i zaangażowanie wszystkim uczestnikom tego wyjątkowego wydarzenia.

Prowadząca koncert Izabela Kijanka dziękowała z kolei za wielką pracę oraz wspaniały, wspólnie spędzony czas.

Zmęczeni całodziennym wysiłkiem – ale szczęśliwi, że spotkaliśmy podobnych sobie pasjonatów rozmaitego kalibru śpiewu chóralnego, z życzeniami mnożenia tego , co przynosi nam radość i rozwój osobisty oraz buduje kulturę, już planujemy X – Jubileuszowe Warsztaty Chóralne w Rzgowie 2023!

Izabela Kijanka

>>> GALERIA <<<