Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wreszcie KONCERT na 4 CHÓRY i IX Warsztaty Chóralne w Rzgowie!

Wreszcie po 2 latach przerwy, w sobotę 4 czerwca w sali widowiskowej GOK usłyszeliśmy 4 chóry jednocześnie w akcji!

Finał koncertu ze wzruszającą, wręcz porażającą „Modlitwą o pokój” N. Blachy (notabene bardzo trafioną w obecnej sytuacji na świecie) i przepięknym, śpiewnym „Poematem” Z. Fibicha w wykonaniu prawie 70 chórzystów zakończył Koncert na 4 Chóry, który rozpoczął się o godz.16:30.

Początkowo chóry wystąpiły we własnym repertuarze, a całe wydarzenie było zwieńczeniem całodziennych warsztatów chóralnych, które w Rzgowie odbywały się po raz dziewiąty. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie, a gospodarzem oczywiście Rzgowski Chór Camerata.

Trenerami, chórmistrzami, którzy pracowali z poszczególnymi głosami – sopranem, altem, tenorem i basem – dyrygenci: Jacek Tadeusz Małż, Piotr Ranfeld, Cezary Górczyński oraz Izabela Kijanka. Nowy budynek GOK sprawdził się znakomicie i zrobił ogromne wrażenie na naszych gościach – chórach: „Radość Życia” z Piotrkowa Trybunalskiego, Towarzystwie Śpiewaczym im.St. Moniuszki z Aleksandrowa Łódzkiego i Chórze „Speranza” z Kutna.

Cel całego przedsięwzięcia: propagowanie chóralistyki we współczesnym wydaniu, podnoszenie jakości śpiewu chóralnego, prezentacja dorobku, a przede wszystkim integracja środowiska i prezentacja przed fantastyczną rzgowską publicznością, która bardzo ciepło odebrała występy śpiewaków – amatorów – został osiągnięty!

Dyrektor GOK Joanna Papuga – Rakowska i Burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński, którzy nagrodzili dyplomami dyrygentów i chóry wyrazili również wzruszenie, zadowolenie oraz podziw za wytrwałość, przygotowanie i zaangażowanie wszystkim uczestnikom tego wyjątkowego wydarzenia.

Prowadząca koncert Izabela Kijanka dziękowała z kolei za wielką pracę oraz wspaniały, wspólnie spędzony czas.

Zmęczeni całodziennym wysiłkiem – ale szczęśliwi, że spotkaliśmy podobnych sobie pasjonatów rozmaitego kalibru śpiewu chóralnego, z życzeniami mnożenia tego , co przynosi nam radość i rozwój osobisty oraz buduje kulturę, już planujemy X – Jubileuszowe Warsztaty Chóralne w Rzgowie 2023!

Izabela Kijanka

>>> GALERIA <<<