Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

18stka w Cameracie

„18 stka w Cameracie” – pod takim tytułem odbyły się w GOK obchody 18 rocznicy działalności Rzgowskiego Chóru „Camerata” i Święto Patronki – św. Cecylii zwane też Cecyliadą.

Koncert jubileuszowy odbył się w sali widowiskowej w dniu 18.11. o godz.18.00. To nieprzypadkowa data – jak witała dyr GOK p.Joanna Papuga-Rakowska – koncert miał być multimedialno-wokalnym widowiskiem. Ten zbieg okoliczności spowodował, iż faktycznie tak było - „18stka Cameraty” była pełnym humoru, pogody, zabawnych opowieści prowadzącej Izabeli Kijanki wydarzeniem, koncertem, w którym obejrzeliśmy owoce ostatniego – pandemicznego roku pracy w postaci zaskakujących teledysków nagranych wraz z piosenkami. Oglądając „Jedzie pociąg z Cameratą”, „Niebo z moich stron w Cameracie”, „Wiosna w Cameracie”, „Jak się masz, Camerato?”, „Camerata w rytm Afryki” i słuchając pieśni „Choć burza huczy”, „Piękna nasza Polska cała”, „Krakowiak” i „Kurdesz” – mało kto spodziewał się takiego efektu! Bo mało kto zna „Cameratę” z tej strony. Pomijając ogrom włożonej przez chórzystów pracy , warto zauważyć, że to nie nudziarstwo i smuta – ale zajęcie dla wszystkich, którzy lubią śpiewać, chcą wygospodarować nieco czasu na realizację swej pasji, mają poczucie humoru i dystans do siebie i rzeczywistości. Rodzinna, ciepła, pełna akceptacji atmosfera powoduje, że chór się rozrasta, a coraz więcej osób dociera spoza gminy Rzgów – Łodzi, Pabianic, a nawet Zgierza!

I nie jest to stroszenie piórek, ale opinia osób postronnych – niech żałuje, kto nie był! Bo finałowa piosenka – „18 mieć lat to nie grzech...” i metamorfoza, jaką w ciągu 2 minut przeszli chórzyści – poprzedzona wprowadzeniem tortu przy dźwiękach fanfar – była naprawdę godnym finału kolorowym, pełnym radości wystąpieniem (niezależnie od spadającego z góry kolorowego confetti), który wywołał entuzjazm zgromadzonej publiczności!

Wśród zacnych gości, którzy podążyli z życzeniami i kwiatami dla Jubilatów – Dyrygentki i Chórzystów był Burmistrz Rzgowa p.Mateusz Kamiński, Przewodniczący Rady Miejskiej p.Radosław Pełka z radnymi Jarosławem Świerczyńskim i Przewodniczącym Komisji Spraw Społecznych p.Stanisławem Zaborowskim, członkini Zarządu Powiatu Łódź-Wschód, Radna Powiatowa p.Klaudia Zaborowska – Gorzkiewicz, która dodatkowo przekazała życzenia na tablicy pamiątkowej od Starosty Powiatu Łódzkiego Wschodniego Andrzeja Opali i Wicestarosty p.Ewy Gładysz, przedstawicielki KGW Starowa Góra z przewodniczącą p.Danutą Szymczak, członkowie rodzin. Szczególne podziękowania za „szaleństwo i dobre samopoczucie w codzienności życia” złożyli swojej Dyrygentce Izabeli Kijance wraz z bukietem kwiatów Chórzyści „RC Camerata”. Gromkie „Sto lat” zaintonowane przez p.Marka Binkowskiego (dzielnie wspierającego „Cameratę” w jej żmudnych, muzycznych działaniach) w moment opanowało całą salę widowiskową GOK i wprowadziło jeszcze bardziej uroczystą atmosferę. Towarzyszące występom „Kronika RC Camerata” prowadzona od wielu lat przez p.Ewę Kamińską oraz p.Piotra Salskiego, wystawa fotograficzna p.t.”RC Camerata w obiektywie. Rok 2021” ,albumy pełne zdjęć, uzupełniały tylko obraz działalności grupy, podobnie jak wspomnienie ówczesnego wójta – p.Jana Mielczarka i Przewodniczącego Rady Miejskiej p.Marka Bartoszewskiego, którzy dążyli do odtworzenia chóru w mieście, który przed laty działał przy rzgowskiej parafii.

Słodki poczęstunek w ścisłym gronie (wyjątkowy tort od jednej z chórzystek) – był dopełnieniem tego miłego wieczoru!

Drugą częścią obchodów Cecyliady’2021 była msza św. w intencji chórzystów „RC Camerata” w niedzielę o godz.11.30. w kościele pw. św.Stanisława B.M. Chórzyści wykonali pieśni „Hymn do św,Cecylii”, „Chrystusowi otwórzmy drzwi” i pochwalny „Psalm 47”. Proboszcz ks.kanonik Krzysztof Florczak podziękował chórzystom za ich trud i pracę na rzecz społeczeństwa, zarówno w świeckich jak i sakralnych świętach.

Uroczysta Eucharystia zakończona została wykonaniem pamiątkowego, rodzinnego zdjęcia, z udziałem Burmistrza Rzgowa p.Mateusza Kamińskiego , Przewodniczącego Rady Miejskiej p.Radosława Pełki, Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, radnego Zbigniewa Waprzko oraz Radnej Powiatowej p.Edyty Waprzko , a także proboszcza – ks.Krzysztofa Florczaka, wikarego ks.Jakuba Hejduka i diakona ks.Damiana.

Zwieńczeniem obchodów jubileuszowych było spotkanie chórzystów z władzami Rzgowa przy poczęstunku.

Dyrygent i chórzyści „RC Camerata” składają podziękowania wszystkim pracownikom GOK , którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji bieżących działań chóru oraz obchodów „18stki w Cameracie!” Dziękujemy również redaktorom i fotoreporterom za stałe promowanie działalności „RC Camerata” na łamach gazet i portali społecznościowych.

>>> FOTORELACJA <<<