Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

18stka w Cameracie

„18 stka w Cameracie” – pod takim tytułem odbyły się w GOK obchody 18 rocznicy działalności Rzgowskiego Chóru „Camerata” i Święto Patronki – św. Cecylii zwane też Cecyliadą.

Koncert jubileuszowy odbył się w sali widowiskowej w dniu 18.11. o godz.18.00. To nieprzypadkowa data – jak witała dyr GOK p.Joanna Papuga-Rakowska – koncert miał być multimedialno-wokalnym widowiskiem. Ten zbieg okoliczności spowodował, iż faktycznie tak było - „18stka Cameraty” była pełnym humoru, pogody, zabawnych opowieści prowadzącej Izabeli Kijanki wydarzeniem, koncertem, w którym obejrzeliśmy owoce ostatniego – pandemicznego roku pracy w postaci zaskakujących teledysków nagranych wraz z piosenkami. Oglądając „Jedzie pociąg z Cameratą”, „Niebo z moich stron w Cameracie”, „Wiosna w Cameracie”, „Jak się masz, Camerato?”, „Camerata w rytm Afryki” i słuchając pieśni „Choć burza huczy”, „Piękna nasza Polska cała”, „Krakowiak” i „Kurdesz” – mało kto spodziewał się takiego efektu! Bo mało kto zna „Cameratę” z tej strony. Pomijając ogrom włożonej przez chórzystów pracy , warto zauważyć, że to nie nudziarstwo i smuta – ale zajęcie dla wszystkich, którzy lubią śpiewać, chcą wygospodarować nieco czasu na realizację swej pasji, mają poczucie humoru i dystans do siebie i rzeczywistości. Rodzinna, ciepła, pełna akceptacji atmosfera powoduje, że chór się rozrasta, a coraz więcej osób dociera spoza gminy Rzgów – Łodzi, Pabianic, a nawet Zgierza!

I nie jest to stroszenie piórek, ale opinia osób postronnych – niech żałuje, kto nie był! Bo finałowa piosenka – „18 mieć lat to nie grzech...” i metamorfoza, jaką w ciągu 2 minut przeszli chórzyści – poprzedzona wprowadzeniem tortu przy dźwiękach fanfar – była naprawdę godnym finału kolorowym, pełnym radości wystąpieniem (niezależnie od spadającego z góry kolorowego confetti), który wywołał entuzjazm zgromadzonej publiczności!

Wśród zacnych gości, którzy podążyli z życzeniami i kwiatami dla Jubilatów – Dyrygentki i Chórzystów był Burmistrz Rzgowa p.Mateusz Kamiński, Przewodniczący Rady Miejskiej p.Radosław Pełka z radnymi Jarosławem Świerczyńskim i Przewodniczącym Komisji Spraw Społecznych p.Stanisławem Zaborowskim, członkini Zarządu Powiatu Łódź-Wschód, Radna Powiatowa p.Klaudia Zaborowska – Gorzkiewicz, która dodatkowo przekazała życzenia na tablicy pamiątkowej od Starosty Powiatu Łódzkiego Wschodniego Andrzeja Opali i Wicestarosty p.Ewy Gładysz, przedstawicielki KGW Starowa Góra z przewodniczącą p.Danutą Szymczak, członkowie rodzin. Szczególne podziękowania za „szaleństwo i dobre samopoczucie w codzienności życia” złożyli swojej Dyrygentce Izabeli Kijance wraz z bukietem kwiatów Chórzyści „RC Camerata”. Gromkie „Sto lat” zaintonowane przez p.Marka Binkowskiego (dzielnie wspierającego „Cameratę” w jej żmudnych, muzycznych działaniach) w moment opanowało całą salę widowiskową GOK i wprowadziło jeszcze bardziej uroczystą atmosferę. Towarzyszące występom „Kronika RC Camerata” prowadzona od wielu lat przez p.Ewę Kamińską oraz p.Piotra Salskiego, wystawa fotograficzna p.t.”RC Camerata w obiektywie. Rok 2021” ,albumy pełne zdjęć, uzupełniały tylko obraz działalności grupy, podobnie jak wspomnienie ówczesnego wójta – p.Jana Mielczarka i Przewodniczącego Rady Miejskiej p.Marka Bartoszewskiego, którzy dążyli do odtworzenia chóru w mieście, który przed laty działał przy rzgowskiej parafii.

Słodki poczęstunek w ścisłym gronie (wyjątkowy tort od jednej z chórzystek) – był dopełnieniem tego miłego wieczoru!

Drugą częścią obchodów Cecyliady’2021 była msza św. w intencji chórzystów „RC Camerata” w niedzielę o godz.11.30. w kościele pw. św.Stanisława B.M. Chórzyści wykonali pieśni „Hymn do św,Cecylii”, „Chrystusowi otwórzmy drzwi” i pochwalny „Psalm 47”. Proboszcz ks.kanonik Krzysztof Florczak podziękował chórzystom za ich trud i pracę na rzecz społeczeństwa, zarówno w świeckich jak i sakralnych świętach.

Uroczysta Eucharystia zakończona została wykonaniem pamiątkowego, rodzinnego zdjęcia, z udziałem Burmistrza Rzgowa p.Mateusza Kamińskiego , Przewodniczącego Rady Miejskiej p.Radosława Pełki, Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, radnego Zbigniewa Waprzko oraz Radnej Powiatowej p.Edyty Waprzko , a także proboszcza – ks.Krzysztofa Florczaka, wikarego ks.Jakuba Hejduka i diakona ks.Damiana.

Zwieńczeniem obchodów jubileuszowych było spotkanie chórzystów z władzami Rzgowa przy poczęstunku.

Dyrygent i chórzyści „RC Camerata” składają podziękowania wszystkim pracownikom GOK , którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji bieżących działań chóru oraz obchodów „18stki w Cameracie!” Dziękujemy również redaktorom i fotoreporterom za stałe promowanie działalności „RC Camerata” na łamach gazet i portali społecznościowych.

>>> FOTORELACJA <<<