Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

„Architektura kultury - najciekawsze budynki kultury w Polsce”- projekt dla KGW Gminy Rzgów

W 2021 roku Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie realizował projekt „Najciekawsze budynki kultury w Polsce” skierowany do członkiń kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Rzgów. Dał możliwość podróży po pięknych budynkach kultury, zgłębiania ich tajemnic a także poznawania dawnych zwyczajów i tradycji najróżniejszych regionów. W Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie (górny hol)  oglądać można wystawę fotograficzną relacjonującą wszystkie wycieczki.

W czerwcu członkinie KGW w Rzgowie odbyły wycieczkę po Ziemi Kaszubskiej. Stacjonując we wsi Sarnowy odwiedziły Stary Browar oraz Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie. Zwiedzały również Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, Dom Sybiraka, Dom Trapera z Kanady, Dom Powstańca Polskiego z Turcji, Chatę Kaszubską, kościółek św. Rafała, Dom do góry nogami oraz Bunkier Gryfa Pomorskiego. Podczas wyjazdu poznały historię, język i kulturę Kaszub od odległych do współczesnych czasów.

Członkinie KGW Kalinko pojechały do Wrocławia. Na wstępie zwiedziły Hydropolis – Centrum Edukacji Ekologicznej. Następnie udały się na Stare Miasto gdzie podziwiały Ratusz, Ostrów Tumski oraz Katedrę św. Jana Chrzciciela. Na koniec pobytu w tym pięknym mieście udały się do najsłynniejszego i najstarszego w Polsce ZOO.

W sierpniu KGW Kalino wybrało się na wycieczkę kulturoznawczą na Mazury. Panie odwiedziły Wilczy Szaniec w Gierłoży, zamek w Rynie oraz sanktuarium w św. Lipce , gdzie komturem był Konrad Wallenrod. Dużą atrakcją była, wprowadzająca w klimat średniowiecznego świata, rycerska kolacja. W Muzeum Ziemi Mazurskiej, grupa poznała również rękodzieła wsi z czasów XVIII i XIX wieku. Wycieczka zakończyła się relaksem podczas rejsu po jeziorze Śniardwy.

KGW Romanów wybrało się na wycieczkę w okolice Kotliny Kłodzkiej. Panie zwiedzały tam Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie, Sanktuarium Królowej Rodzin w Wambierzycach z ruchomą szopką. Przemaszerowały szlakiem Błędnych Skał i odwiedziły Kaplicę Czaszek. Dzień drugi pobytu przyniósł zwiedzanie Minieurolandu w Kłodzku oraz spływ pontonami Nysą Kłodzką.

Członkinie KGW Starowa Góra udały się na wycieczkę do Bochni. W programie znalazło się zwiedzanie nieczynnej już kopalni soli Bochnia, jak również zwiedzanie miasta a tam niezwykle ciekawego pod względem architektonicznym Rynku Starego Miasta oraz Bazyliki św. Mikołaja z drewnianą dzwonnicą. Odwiedziły archikatedrę Bocheńską, Dom Kultury w zabytkowej kamienicy oraz podziwiały architekturę zewnętrzną kopalni soli.

Panie z KGW Stara Gadka wyjechały na wycieczkę do Wrocławia. Odwiedziły Gotycką Katedrę św. Jana Chrzciciela. Podziwiały piękno Starego Miasta. Przemaszerowały Mostkiem Pokutnic, a na zakończenie dnia delektowały się piękną panoramą Wrocławia z 49. piętra Sky Tower. Efektem tej niezwykłej wyprawy oprócz zdjęć jest dodatkowo utwór literacki pt.: „Bajka o Wrocławiu”.

KGW Bronisin udało się na wyjazd do Kłodzka i okolic. Zwiedziły Twierdzę Kłocko a następnie sanatorium z ogrodem i parkiem w Lądku Zdroju oraz Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie. Wjechały wyciągiem na Czarną Górę, a w Międzygórzu podziwiały wodospad Wilczki w masywie Śnieżnika (Sudety).

We wrześniu członkinie KGW Guzew udały się na Lubelszczyznę. W Pałacu Zamojskich w Kozłówce otoczonym ukwieconym parkiem, podziwiały przepięknie i bogato zdobione komnaty oraz porcelanowe zastawy. W Lublinie zwiedziły wieżę zamkową, kaplicę Świętej Trójcy i zabytkowe kościoły Starego Miasta. Najbardziej zachwycające były kolorowe i bogato zdobione stare kamieniczki. Ostatnim punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum na Majdanku ukazującego losy więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego drugiej wojny światowej.

Członkinie KGW Gospodarz wyjechały na Podlasie. Tam zwiedzały wielokulturowe miasto – stolica województwa Białystok. Podziwiały piękny Pałac Branieckich – rezydencję magnacką z epoki saskiej z XVI wieku (Polski Wersal), wjazdową Bramę Wielką oraz wspaniały park, w którym ogromne wrażenie sprawia16 rzeźb, z których 10 pochodzi z XVII wieku. Odwiedziły również Katedrę Białostocką pw. WNMP, Rynek Tadeusza Kościuszki z ratuszem. W Augustowie podziwiały zabytki techniki oraz dzieło inżynierii wodnej – Kanał Augustowski (101 km.), Rynek Zygmunta Augusta z jego pomnikiem (kolumną) i kościół - Bazylikę mniejszą NSJ w stylu neoromańskim. Ostatnim etapem wycieczki był rejs krajoznawczy Doliną Rozpudy.