Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Bo w chórach jest MOC!

W sobotę 3 czerwca odbyły się X Jubileuszowe Warsztaty Chóralne zakończone Koncertem na 5 Chórów. Były wyjątkowe – bo Jubileuszowe, dziesiąte – a większość z nas wcale się nie zmieniła, niektórzy tylko wyrośli... Od początku byli z nami Chór „Moniuszkowców” z Aleksandrowa Łódzkiego pod dyrekcją Piotra Ranfelda i „Radość Życia” z Piotrkowa Trybunalskiego z Tadeuszem Jackiem Małżem. W międzyczasie dołączył Chór „Speranza” z Kutna z Cezarym Górczyńskim, a po raz pierwszy wystąpił „Arce Cantores” z Gostynina z dyrygentem Michałem Pilichowiczem. Oczywiście gospodarzem był – Rzgowski Chór „Camerata” z Izabelą Kijanką na czele. Wszystko w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Rzgowie. Dobrze sprawdziło się zaplecze w postaci innych sal, gdyż od samego rana chórzyści przemieszczając się ćwiczyli w grupach większych i mniejszych niuanse wielogłosowej wokalnej techniki, która pozwoliła im wykonać na finał specjalnie przygotowane dwa utwory:

Moja Ojczyzna (muz. Artur Opman, sł. Otto Mieczysław Żukowski) – pod dyrekcją Tadeusza Jacka Małża – wyśpiewane a cappella

i The Majesty and Glory of Your Name (muz. Tom Fettke, sł.Linda Lee Johnson) – pod dyrekcją Izabeli Kijanki i Cezarego Górczyńskiego – z muzyką orkiestry symfonicznej.

Płynna zmiana dyrygentów w trakcie utworu świadczy o płynnej współpracy pomiędzy chórami, chórzystami i dyrygentami, a także świetnej organizacji, uporządkowaniu i dyscyplinie zarówno w utworach muzycznych jak i w realu, bo przecież tu na miejscu spotkało się ponad 100 osób z pięciu różnych miejscowości, o różnych charakterach, muzycznych doświadczeniach i przyzwyczajeniach, których jednak łączy wspólna pasja i cel!

Ten został osiągnięty! Była MOC! Brawurowe wykonanie "The Majesty..." z potężnie brzmiącą orkiestrą zachwyciło zebraną licznie publiczność, a chórzystom dodało skrzydeł – aby bisować!

Burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński i Przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka z wielkim uznaniem zwrócili się do chórzystów i dyrygentów wręczając dyplomy, pamiątki i upominki. Wyraźnie wzruszona dyrektor GOK Joanna Papuga Rakowska dziękowała wszystkim za rozwój i piękne emocje, szczególnie zaś gospodyni i prowadzącej koncert Izabeli Kijance.

My dziękujemy wspaniałej rzgowskiej publiczności i gościom za wspólne celebrowanie święta chórów, wśród których spotkaliśmy Radną Powiatową Edytę Waprzko, Przewodniczącego Komisji Spraw Społecznych Gminy Rzgów Radnego Stanisława Zaborowskiego, Dyrektor GBP Annę Malinowską.

Jak było – zobaczcie sami! - GALERIA

 

Dla porządku odnotujemy, iż poszczególne grupy przedstawiły wcześniej swój zróżnicowany program chóralny wraz z solistkami!

 

„Koncert na 5 Chórów”

1.Rzgowski Chór „Camerata” - dyrygent: Izabela Kijanka

1. Piękna nasza Polska - sł. W.Pol, opr T.Joteyko

2. Serduszko puka w rytmie chacha - z rep. Marii Koterbskiej –

sł. Janusz Odrowąż, muz. Romuald Żyliński,

 

2.Chór „Radość Życia” z Piotrkowa Trybunalskiego – dyrygent: Tadeusz Jacek Małż

1. Batumi – z rep.Filipinek, opr T.J.Małż

2. Żeby szczęśliwym być – z rep. Anny jantar, opr. T.J.Małż

 

3.Towarzystwo Śpiewacze im. St. Moniuszki z Aleksandrowa Łódzkiego -  dyrygent: Piotr Ranfeld

1. Hej, bystra woda – opr. Mariusz Lewy

2. Dookoła noc się stała – muz. Adam Sławiński, sł. A. Osiecka, opr. P.Ranfeld

3. Najwyższa mądrość z rep. Barbary Krafftówny

 

4.Chór „Speranza” z Kutna – dyrygent: Cezary Górczyński

1. Ostatni mazur

2.” Panis Angelicus” – muz .c Franck – solo sopran: Iwona Jabłońska

Wiesława Rzymkowska

 

5. Chór „Arce Cantores” z Gostynina dyrygent: Michał Pilichowicz

1. Świeci miesiąc, świeci – mel ludowa z Łowicza, autor nieznany

2. Tears in Heaven – z rep. Erica Claptona – opr.

3. Wilczy sztorm – z filmu Wiedźmin – opr. Michał Pilichowicz.

Solo: Weronika Pilichowicz

 

AKOMPANIAMENT – Cezary Górczyński, Dominik Dymowski, Michał Pilichowicz,

Tadeusz Jacek Małż.

 

 

Izabela Kijanka