Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Camerata w Krynicy Morskiej.

W terminie od 3 do 14 lipca Rzgowski Chór „Camerata” przebywał w Krynicy Morskiej na warsztatach wokalnych połączonych z wypoczynkiem.

Już w drodze nad morze zwiedzaliśmy gotycki zamek krzyżacki w Malborku! Wzniesiony na prawym brzegu Nogatu w latach ok.1274 -1457 jest jedną z największych twierdz średniowiecznej Europy i największym zachowanym w pełni zamkiem na świecie.

Łaskawa pogoda w Krynicy pozwoliła na płynne połączenie i realizację zaplanowanych działań, tj przeprowadzanie prób nowych utworów przygotowywanych na nadchodzące Dni Rzgowa oraz Dożynki z zażywaniem świeżego nadmorskiego powietrza i słońca.

Owocem naszych ćwiczeń był m.in. koncert piosenek w OW Jantar, który spotkał się owacją, a zachwycona publika złożona głównie z mieszkańców naszej stolicy, która wręcz zmusiła nas do bisów, podśpiewywała i klaskała w rytm choćby niezawodnego „Konika”! W niedzielę uświetniliśmy również swym śpiewem Eucharystię, co spotkało się z ogromnym uznaniem zarówno Ojców Werbistów jak i mieszkańców Krynicy, czy zgromadzonych tłumnie wczasowiczów.

Pouczającym punktem pobytu na Mierzei Wiślanej było zwiedzanie Muzeum Stutthof w Sztutowie – niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady, działającego w latach 1939-45 (najdłużej działający obóz na terenach okupowanych).

Ciekawostką, a wręcz oczekiwaną szczególnie przez mieszkańców tamtejszych okolic, wielką atrakcją architektoniczno – inwestycyjną jest przekop Mierzei Wiślanej w Skowronkach łączący Morze Bałtyckie z Zalewem Wiślanym. I my tam byliśmy i podziwialiśmy próbne otwarcia mostu.

Chętni popłynęli statkiem przez Zalew Wiślany do Fromborka, gdzie zwiedzali Katedrę , a w niej miejsce pochówku najsłynniejszego polskiego astronoma, który zrewolucjonizował naukę wprowadzając teorię heliocentryczną Układu Słonecznego – Mikołaja Kopernika.

Na miejscu w Krynicy Morskiej odwiedzić można było ciekawe zakątki – jak Pomnik Pierwszych Osadników przybyłych do miasteczka po drugiej wojnie światowej, jak również spotkać groźną , najprawdziwszą lochę z warchlakami, ponieważ dzików - tak jak turystów - na tym terenie nie brakuje!

Grupa chórzystów i osób towarzyszących (przesympatyczna i jakże zgrana!) jak zawsze - mając szczęście do pogody – powróciła do Rzgowa spełniona, zregenerowana i pełna sił na nadchodzący czas. Lipcowe, nadmorskie słońce pozostanie z nami na długie miesiące nie tylko na fotkach, ale również na skórze w postaci pięknej opalenizny.

 

Dumni, że mogliśmy godnie reprezentować Gminę Rzgów, dziękujemy Radnym Rady Miejskiej, Burmistrzowi Rzgowa oraz Dyrektor GOK za wsparcie przy organizacji letnich warsztatów wyjazdowych RC Camerata.

Chórzyści RC Camerata
Dyrygent Izabela Kijanka.

 

P.S.

Wszystkich, którzy kochają śpiew i rodzinną atmosferę – zachęcamy już od sierpnia do wspólnego muzykowania w GOK!

Warto być w Cameracie!

>>> GALERIA <<<