Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Listy do M...

Mikołaj w tym roku ma więcej pracy. Czyta listy wysłane pocztą tradycyjną, mailową i za pośrednictwem różnych portali społecznościowych. Piszą do niego dzieci i dorośli, ale wymaganiom tym najmłodszym jest łatwiej sprostać. Listy, które trafiły do skrzynki w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie zawierają skromne życzenia. Przede wszystkim autorzy listów dziękują za prezenty, które dostali w ubiegłym roku i zapewniają, że byli grzeczni. Wśród rzeczy najbardziej pożądanych są klocki lego. Nieco starsze dziewczynki chcą farby akrylowe i kapcie z króliczkiem lub kocyk. Należy się domyślać, że będą malować, tworzyć nie tylko w święta. Zaskoczeniem jednak były prośby o spełnienie życzeń ich bliskich. Świadczy to o dużej wrażliwości i empatii. W jednej kopercie był nawet pieniążek, na wypadek, gdyby Mikołaj nie miał za co kupić prezentu i jedna torebka herbatki. Smutnym akcentem, powtarzającym się prawie we wszystkich listach starszaków jest prośba o zakończenie pandemii, która utrudnia życie, hamuje kontakty i rozwój.

Tomek napisał: " Drogi Mikołaju, niech ten świat się zmieni, by móc bez maseczek chodzić po tej ziemi. W domu tylko siedzieć, głupoty dostawać i najlepszy prezent to szczepionka jakaś...".

Należy wspomnieć także o maluszkach, które nie potrafią pisać, ale narysowały wyraźnie: biegającego kotka, galopującego konia, topniejącego bałwana, rozpędzone sanki.

Należy zatem pomyśleć, które życzenia Mikołaj w każdym domu może spełnić. Niekiedy potrzeba tak mało, by kogoś uszczęśliwić. Może kocyk i sanki to dobre połączenie.

Nikola napisała do Mikołaja: "Chciałabym, by każdy był zdrowy i wesoły...będą czekać na Ciebie moje pierniczki z mleczkiem...".

Zobaczymy, czy dotrzyma słowa.

Mikołaj i Śnieżynka