Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Rzgowski Chór Camerata na XIII Łódzkiej Jesieni Chóralnej

W niedzielę 24 października 2021 r. Rzgowski Chór „Camerata” uczestniczył na zaproszenie Stowarzyszenia Śpiewaczego „Harmonia” z Łodzi w festiwalu p.n. „XIII Łódzka Jesień Chóralna im.Prof H.Blachy”. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne odbyło się w nowej sali koncertowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. H.Wieniawskiego w Łodzi.

Ideą festiwalu jest spotkanie chórów amatorskich regionu łódzkiego, zacieśnianie przyjaźni, wzajemne poznawanie repertuaru. Występy pozbawione konkursowej rywalizacji mają na celu rozpowszechnianie śpiewu chóralnego. Po rocznej przerwie spowodowanej oczywiście pandemią - wystąpiło aż dwanaście chórów! „RC Camerata” wykonał 3 pieśni – „Choć burza huczy”,” Piękna nasza Polska cała” i „Psalm 47”( Kleszczmy rękoma wszyscy zgodliwie…) i ...zebrał burzę oklasków! Śpiewacy – amatorzy ze Rzgowa dali naprawdę wspaniałe świadectwo zaangażowania w realizację swojej pasji miłości do muzyki i wspólnego śpiewania!

Podczas festiwalu dało się zaobserwować zmiany pokoleniowe, mentalne oraz nowe trendy repertuarowe. Spotkaliśmy zaprzyjaźnione, długo już działające grupy z wiekowymi tradycjami, jednak wbrew pozorom – chóry rosną jak grzyby po deszczu; mnóstwo nowych grup, bo młodzi ludzie są coraz bardziej zainteresowani śpiewem wielogłosowym, wspólnym muzykowaniem, poczuciem jedności w osiąganiu postawionych celów! Dla wielu to także sposób spędzania wolnego czasu z przyjaciółmi, stabilizacji oraz realizacji własnych marzeń. Bo w grupie łatwiej, choć widoczny na estradzie – człowiek jest bardziej anonimowy i zawsze ma wsparcie współuczestników!

Zatem Rzgów jest całkiem w przodzie! A przecież powszechnie wiadomo - aby śpiewać w chórze – wystarczy odrobina talentu, trochę więcej chęci, a najwięcej - miłości do muzyki! Do tego jeszcze wspaniała, przyjazna, rodzinna atmosfera w „RC Camerata”, regularne spotkania na próbach - i recepta na sukces - gotowa!!!

 

Patronat honorowy nad festiwalem sprawowała Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

Patronatem medialnym wydarzenie objęli: „Radio Łódź” i „TOYA”.

 

Dyrygent

Izabela Kijanka.