Chórzyści „Cameraty” śpiewali dla Białoczerwonej

Chórzyści „Cameraty” śpiewali dla Białoczerwonej

11 listopada – na zakończenia obchodów Święta Niepodległości w Kutnie,w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbył się wyjątkowy koncert „Śpiewamy dla Białoczerwonej”, do udziału w którym zaprosili organizatorzy – Stowarzyszenie Chór „Speranza” i Prezydent Miasta Kutno .

Podczas I Kutnowskich Spotkań Chóralnych wystąpiły 4 chóry: Rzgowski Chór „Camerata”, „Radość Życia” z Piotrkowa Trybunalskiego, Towarzystwo Śpiewacze im. St. Moniuszki z Aleksandrowa Łódzkiego oraz kutnowski chór „Speranza”.

W tej pięknej , patriotycznej inicjatywie Rzgowski Chór „Camerata” godnie i z dumą reprezentował gminę Rzgów wykonując pieśni: Piechota, Jak to na wojence ładnie, Wojenko, wojenko i Raduje się serce.

Koncert, który ukazał cały wachlarz pieśni w różnych opracowaniach i wykonaniach, wywołał entuzjazm zgromadzonych i zakończył się wspólnym zaśpiewaniem pieśni żołnierskich: – Przybyli ułani pod okienko, O mój rozmarynie i Wojenko, Wojenko.

Chórzyści Cameraty po raz pierwszy uczestniczyli w koncercie chóralnym zorganizowanym w Kutnie przez grupę, którą rzgowska publiczność miała już okazję słyszeć kilkakrotnie w koncertach kolęd i koncertach finałowych warsztatów chóralnych organizowanych od kilku lat w Rzgowie.

Organizatorzy zapewniają o kontynuacji przedsięwzięcia i już zaprosili „Cameratę” na obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości Polski.

Izabela Kijanka