Mikołaj czeka 15 grudnia w Parku

Wierzcie lub nie wierzcie!

Czy można wyobrazić sobie gwiazdkę bez Mikołaja? Oczywiście, że nie.

Święty Mikołaj to postać baśniowa, w którą wierzą nie tylko dzieci. Znany on jest na całym świecie, (w USA nazywa się - Santa Claus, w Anglii - Father Christmas, we Włoszech - Babbo Natale, w Niemczech - Heilige Nicolaus ). Każdy doskonale potrafi opisać św. Mikołaja. Jest to uśmiechnięty jegomość z długą białą brodą, ubrany w czerwony płaszcz oraz czerwoną czapkę wykończoną białym futerkiem z białym pomponem na czubku. Nieodzownym elementem Mikołaja jest oczywiście wielki worek z prezentami. Święty Mikołaj podróżuje wielkimi saniami, które ciągną renifery.

I właśnie 6 grudnia, w czwartek, pojawił się, jak co roku w Rzgowie. Odwiedził szkołę w Kalinie oraz w Guzewie. W Rzgowie rozdawał „ grzecznym” mieszkańcom miasteczka cukierki, m.in. w nowej hali sportowej, przedszkolu, Urzędzie Miejskim oraz w parku.

List do św. Mikołaja mógł napisać każdy. Najczęściej pisały dzieci, które wyrażają w ten sposób swoje życzenia. Wszystkie dzieci wierzą, że Święty Mikołaj spełni ich najskrytsze marzenia i otrzymają od niego to, o czym z utęsknieniem marzyły przez cały rok. Wiara w to, że tajemniczy święty, obserwujący nas z oddali i w grudniową noc spełnia nasze pragnienia, przyciąga wiele osób, także w starszym wieku. I nie ma się czego wstydzić, że wierzymy w pyzatego staruszka. W takim okresie gwiazdkowym ludzie są o wiele bardziej uśmiechnięci niż na co dzień. Wiara w Świętego Mikołaja dodaje ekscytacji, buduje tajemniczy wymiar życia, cieszy w każdym jego okresie.

Furga Renata - wierzy w Mikołaja