Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Podsumowanie akcji wakacyjnej

W sierpniu Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie prowadził akcję letnią „Wakacyjne inspiracje artystyczne czyli dla każdego coś miłego”. Na miejscu odbywały się bardzo zróżnicowane warsztaty. Były spotkania taneczne, wokalne, teatralne, plastyczne i o charakterze ludowym. Nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu. Dzięki uprzejmości GOSTiR-u dzieci mogły korzystać z boiska „Orlik” i placu zabaw. Koło Rękodzieła Artystycznego "Zasupłane" dwukrotnie zorganizowało warsztaty ekologiczne. Specjalną uwagę poświęciliśmy również jubileuszowi nadania Gminie Rzgów praw miejskich. Z tej okazji zorganizowane zostało specjalne spotkanie z redaktorem Gazety Rzgowskiej Ryszardem Poradowskim, który opowiadał o historii gminy. Ponadto w czasie wakacyjnych spacerów powstawały fotografie najbardziej charakterystycznych miejsc Rzgowa. Mieszkańcy mogli je oglądać 22 sierpnia podczas wystawy "Gmina Rzgów oczami dzieci" w Parku Miejskim. Tego dnia mali rzgowianie uczestniczyli w spotkaniu z panem burmistrzem Mateuszem Kamińskim, panią wiceburmistrz Małgorzatą Rózgą oraz panią sekretarz Katarzyną Berczak-Lato. Mogli wysłuchać ciekawostek historycznych na temat Rzgowa oraz bieżących tematów związanych z pracą urzędu.

Jednym z ważniejszych elementów wakacyjnych spotkań były zróżnicowane wycieczki, na które uczestnicy zajęć jeździki w każdą środę sierpnia.

Na początku wycieczkowicze odwiedzili Muzeum Miasta Pabianic. Tam wzięli udział zajęciach archeologicznych oraz warsztatach "Wszystko jest liczbą". Kolejna wycieczka to wizyta w Centrum Nauki i Techniki w Łodzi. Tam uczestniczyli w warsztatach "Szpieg w butelce. Sekrety atramentu" oraz zwiedzali EC1. Było dużo wrażeń, dobrej zabawy i ciekawych nowych doświadczeń. Trzeciego tygodnia wakacji uczestnicy akcji wakacyjnej GOK-u gościli na farmie kóz w Grodzisku. Na początku dzieci wzięły udział w warsztatach polegających na samodzielnym wykonaniu i przyprawieniu kulek koziego twarogu, które później mogły zabrać do domu. Podczas warsztatów plastycznych własnoręcznie przygotowały maski z wizerunkiem kozy. W czasie przerwy na drugie śniadanie z ochotą piły kakao z koziego mleka. Wycieczkowicze oprowadzeni również zostali po gospodarstwie, podczas którego mogli samodzielnie karmić króliki. Ostatni wakacyjny wyjazd to wizyta w Łodzi i przepiękną roślinność i widoki Ogrodu Botanicznego.

W czasie wakacji przez instruktorów GOK, w miejscowości Prawda, podczas odbywającego się tam pikniku rodzinnego organizowane były animacje dla dzieci. W jedną z niedziel przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury odbywał się trzygodzinny Maraton Zumby. Była masa pozytywnej energii, dobra muzyka i oczywiście ZUMBA! W przerwach występowała jedna z uczestniczek sekcji wokalnej Wiktoria Prądzyńska. W sierpniu odbyły się również warsztaty plastyczne zorganizowane przez grupę plastyczną "Collage" a także plener malarski w Starowej Górze pod hasłem "Wspomnienie z wakacji".

>>> GALERIA <<<